PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7738}

Raport mniejszości

Minority Report
7,3 229 841
ocen
7,3 10 1 229841
7,1 28
ocen krytyków
Raport mniejszości
powrót do forum filmu Raport mniejszości

Spielberg miał wzloty i upadki, filmy lepsze i gorsze. Ostatnio, po świetnym "Szeregowcu Ryanie", nie nakręcił niczego równie dobrego, ale warto jednak zobaczyć takie obrazy jak "A.I. - sztuczna inteligencja" - dla samego klimatu i momentami ciekawej historii oraz "Monachium" - trochę ambitniejszy projekt.

"Raport mniejszości" jest trzecim filmem z ostatnich lat, tym z lepszych, które warto zobaczyć. Dlaczego? Jest tutaj cudowny klimat. Są piękne zdjęcia naszego rodaka, jest też bardzo ciekawa fabuła, która jest cokolwiek zagmatwana, ale dobrze poprowadzona akcja i finał, i ogólnie całość jest doskonale poprowadzona, tak, że nie czujemy się nic a nic oszukani. Są błędy, to i owszem, ale jako całość myślę, że Spielberg osiągnął tym filmem tryumf. Zapewnił widzom dobrą rozrywkę oraz także z nutką refleksji, byśmy cokolwiek z filmu wynieśli.

Opowiadanie Philipa K. Dicka jest z zarysu podobne, ale inaczej trochę poprowadzone. Spielberg świetnie oddał to, co na kartach książki, tak, że uważam film za doskonały jako rozrywka, i jako adaptacja.

Jedyny dla mnie minus to zatrudnienie do roli głównej Toma Cruise`a, który za bardzo szarżuje na ekranie. Ale to szczegół.

ocenił(a) film na 9
Motortown

Nie oglądałem "Monachium", ale trzy pozostałe pozycje ja również uważam za warte uwagi. Szkoda tylko w "A.I." tego ostatecznego zakończenia, które poza drobną dawką optymizmu i sentymentalizmu, niczego do filmu nie wnosi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones