PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7738}

Raport mniejszości

Minority Report
7,3 229 775
ocen
7,3 10 1 229775
7,2 27
ocen krytyków
Raport mniejszości
powrót do forum filmu Raport mniejszości

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi to, dlaczego jasnowidzowie, którzy w założeniu widzą przyszłość widzą morderstwa, do których nie dochodzi? Moim zdaniem wystąpił tutaj spory błąd logiczny. Bo skoro do morderstwa nie doszło, to w jaki sposób miałoby zostać przepowiedziane. Poza tym, gdyby jasnowidzowie przepowiadali np. najbardziej prawdopodobną wersję wydarzeń, to i tak byłaby to wersja, w której domniemany zabójca zostaje złapany. Jeśli zaś nie przepowiadali najbardziej prawdopodobnej wersji, to dlaczego na jej podstawie ktoś miałby być skazywany. Wiem, że gdyby jasnowidzowie pokazywali tylko wersję z aresztowaniem, wystąpiłby paradoks i to właśnie powodowało u mnie wątpliwości przy oglądaniu. Nie widziałam nigdzie, żeby ktoś zwracał na to uwagę, możliwe więc, że coś przegapiłam. Byłabym wdzięczna za wytłumaczenie

ocenił(a) film na 10
Julia_398

W filmie padło nawet pytanie (chyba zadał je ten co go grał Collin Farrell): "dlaczego nie przewidują gwałtów". Odpowiedź była że morderstwo to zupełnie inna natura. I mi się wydaje że o tą naturę tu chodzi.

Julia_398

Nie ma tutaj "błędu logicznego", jasnowidze widzieli zbrodnię ZANIM została powstrzymana przez jednostki specjalne PO otrzymaniu informacji od jasnowidzów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones