PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7738}

Raport mniejszości

Minority Report
7,3 229 841
ocen
7,3 10 1 229841
7,1 28
ocen krytyków
Raport mniejszości
powrót do forum filmu Raport mniejszości

Kolor kuli

ocenił(a) film na 9

Może mi ktoś napisać jaki kolor kuli odpowiadał konkretnemu rodzajowi morderstwa? Co oznacza kula czerwona, a co brązowa? Coś mi się nie zgadza - albo to błąd w filmie, albo w tłumaczeniu. Muszę wiedzieć ;) bardzo proszę o odpowiedź.

ocenił(a) film na 7
apdarw

Czerwona to było morderstwo z premedytacją a brązowa czy pomarańczowa (?) to było morderstwo w afekcie :)

ocenił(a) film na 9
Pro100wnik

No właśnie mi się bardziej wydaje, że na odwrót. Pamiętam, że gdy głównemu bohaterowi po raz pierwszy ukazała się wizja z nim w roli głównej to wypadła brązowa kula i to w pierwotnej wersji bardziej pasowałoby do morderstwa popełnionego z zimną krwią, ale jako że sytuacja się zmieniła, to nie wiem. Podobnie na koniec - wypadła czerwona, co by bardziej współgrało ze zbrodnią popełnioną pod wpływem nagłych emocji (w afekcie) niż z premedytacją, ale z drugiej strony Lamar miał trochę czasu, żeby to przemyśleć, więc w rezultacie mógł zadziałać z pełną świadomością. Niestety nie mam dostępu do filmu, aby móc to sprawdzić, a twój post jeszcze bardziej pogłębił moje wątpliwości :-/
Nie mogę także znaleźć informacji na ten temat w istniejących już wątkach na forum. Wiem, że to może błahostka, ale chciałbym wiedzieć. Mógłby ktoś to sprawdzić i ostatecznie rozwiązać tę kwestię?

ocenił(a) film na 9
apdarw

Dobra, już wszystko wiem. Jest tak jak podejrzewałem: brązowa kula to morderstwo z premedytacją, a czerwona w afekcie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones