PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7738}

Raport mniejszości

Minority Report
7,3 229 828
ocen
7,3 10 1 229828
7,1 28
ocen krytyków
Raport mniejszości
powrót do forum filmu Raport mniejszości

Przyszłość

ocenił(a) film na 8

Oglądałam sporo filmów w których przyszłość przedstawiona za każdym razem była
zupełnie inaczej. Różne statki kosmiczne, nie statki, oby itp., Ale po obejrzeniu tego filmu,
absolutne nie byłam w stanie myśleć o czymkolwiek innym. Pomijając elementy
fantastyczne ( jasnowidzów ) , film był na prawdę straszny. Wizja tego, co może być kiedyś...
jeszcze nigdy nie była dla mnie bardziej przerażająca. Podajcie inne tego typu filmy, które
was poruszyły. Świetny był także ,,A.I Sztuczna inteligencja.''
Z góry dzięki.

ocenił(a) film na 8
Shia_Yu

Incepcja , 2012 , Pojutrze , Knowing , i mam jeszcze pare ale za duzo ich jest.......

Shia_Yu

taka wizja świata jak w tym filie to rzeczywistość - http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/niezwykly-system-rozpozna-mysli-prze stepcy,1,4222137,region-wiadomosc.html

Eurosocjaliści chcą chwycić nas całkowicie za mordy

użytkownik usunięty
ThePrestige

Rzeczywistość opisywała J. Karpińska w artykule z "Przekroju" - "Ulice grzechu, dzielnice spokoju"
fragment:
"Korzystając z tych badań, Bowers ze współpracownikami przestudiowała dane z okolic Merseyside w Wielkiej Brytanii, wprowadzając do komputera dane o wszystkich włamaniach dokonanych przez 14 miesięcy na obszarze 26 kilometrów kwadratowych. Okazało się, że przestępczość jest „zaraźliwa” – po jednym udanym włamaniu dramatycznie wzrastało prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni w odległości 200 metrów zostanie popełnione kolejne."
Wiedza z zakresu kryminologii powoduje dziś raczej zwiększoną ilość patroli i inne prozaiczne działania. Prawo jest niedostosowane do eksperymentalnych urządzeń i nie karze za podejrzenie niewłaściwych procesów myślowych.

Zalinkowany artykuł fascynujący;)

Shia_Yu

Mi osobiście ten film skojarzył się z:

- Zapłata
- Człowiek Demolka
- 12 małp
- A.I. Sztuczna inteligencja

Potem:
- Zabójcza perfekcja (Skojarzył mi się, ale nie bardzo przypadł mi do gustu)
- Matrix (Zapewne oglądaliście)
- Terminator (Zapewne oglądaliście)

Również przyszłość ale trochę inne:
- Avatar
- Zapowiedź
- Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia
- 2012
- Jestem legendą
- Wehikuł czasu



Skojarzyły mi się, ale najmniej z wyżej wymienionych:
- Apollo 13
- MAX Q

Tyle przyszło mi do głowy na chwilę obecna. Ale nie gwarantuje że wszystkie filmy które wymieniłem mogą kojarzyć się wam z tytułowym...

snajper414

Jeszcze bardzo skojarzył mi się film Wyspa ale nie mogłem przypomnieć dobie tytułu. Chodzi mi o ten film z 2005 r.
http://www.filmweb.pl/Wyspa

ocenił(a) film na 8
Shia_Yu

Impostor: Test na człowieczeństwo
http://www.filmweb.pl/Impostor

ocenił(a) film na 1
Shia_Yu

wielkim wizjonerem był Dick, szkoda że takie gówna robią z jego pomysłów, pomijając a scanner darkly.
natomiast jeśli w tym przeraziła Cię wizja przyszłości to obejrzyj 1984 i Harrison Bergeron.

ocenił(a) film na 8
Shia_Yu

a ja polecam zajrzeć do książek Kinga (wydanych pod pseudonimem Richard Bachman) - "Uciekinier" i "Wielki marsz"->wizje przyszłości naprawdę przerażające...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones